top of page

LOKAL MIESZKALNY

W NOWYM SĄCZU

Dwupokojowe mieszkanie przy ul. Małeckiego 3

Biuro Syndyka

ul. Sienkiewicza 25/2,

33-300 Nowy Sącz

PRZETARG

Syndyk masy upadłości

 

ogłasza przetarg pisemny na sprzedaż wchodzącego w skład masy upadłości dwupokojowego lokalu mieszkalnego położonego w Nowym Sączu przy ulicy Małeckiego 3.

Cena wywoławcza w przetargu wynosi 118.000,00 zł (słownie: sto osiemnaście tysięcy złotych).

Pisemne oferty odpowiadające warunkom przetargu należy składać na piśmie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 czerwca 2020 r. (liczy się data wpływu oferty) na adres Biuro Syndyka ul. Sienkiewicza 25/2, 33-300 Nowy Sącz a wpłata wadium, które wynosi 11.800,00 zł (słownie jedenaście tysięcy osiemset złotych) musi nastąpić także do dnia 30 czerwca 2020 r. – przy czym liczy się data uznania rachunku bankowego masy upadłości wskazanego w regulaminie przetargu.

Szczegółowy regulamin przetargu jest dostępny w Biurze Syndyka (adres jak wyżej) oraz poniżej w pliku PDF.

 

Zapoznanie się z operatem szacunkowym oraz oględziny lokalu są możliwe po uzgodnieniu telefonicznym: 796862832

Informacje o nieruchomości

Lokal mieszkalny numer 2A stanowiący przedmiot sprzedaży usytuowany jest w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Małeckiego, na działce ewidencyjnej nr 19/4 obręb 90 miasta Nowego Sącza, w śródmiejskiej części miasta – na terenie wielorodzinnego osiedla mieszkaniowego PRZYDWORCOWE, w odległości ok. 2 km od centrum miasta jakim jest Rynek.

Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i jednorodzinna, handlowo – usługowa oraz oświatowa. Osiedle PRZYDWORCOWE, na którym położony jest budynek, ma dobrze zorganizowaną komunikację autobusową. Aleja Stefana Batorego oraz aleje Wolności należą do większych arterii komunikacyjnych miasta o dużym natężeniu ruchu. Dojazd do przedmiotowego budynku odbywa się od ul. Małeckiego. Na terenie osiedla w rejonie lokalizacji budynku z szacowanym lokalem znajdują się nieliczne zorganizowane parkingi – niestrzeżone, tereny zieleni oraz plac zabaw. Położenie w bliskiej odległości od szkół, placówek medycznych oraz obiektów handlowo-usługowych. Otoczenie nieruchomości, sąsiedztwo i dostępność komunikacyjna ocenione jako korzystne.

Budynek, w którym znajduje się sprzedawany lokal mieszkalny, został wybudowany w latach 50-tych ubiegłego wieku w technologii tradycyjnej (z elementów ceramicznych). Jest to budynek mieszkalny wielorodzinny, w zabudowie wolnostojącej, 4 - kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony, posiadający dwie klatki schodowe bez windy. Stan techniczny budynku należy uznać za dobry. Ściany budynku są ocieplone.

Lokal mieszkalny nr 2A położony jest na parterze budynku i składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki oraz przedpokoju. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 36,18 m2. Do lokalu przynależy pomieszczenie pomocnicze - piwnica o pow. 7,92 m2. Wejście do lokalu z klatki schodowej bezpośrednio do przedpokoju, z przedpokoju wejście do pokoju nr 2 (na wprost drzwi wejściowych), po lewej stronie przedpokoju wejście do pokoju nr 1, po prawej stronie przedpokoju wejście do kuchni oraz do łazienki. Rozkład pomieszczeń w lokalu korzystny. Lokal jednostronny, wystawa zachodnia. Lokal z przeprowadzonym remontem w 2017 r., obejmującym przedpokój, dwa pokoje oraz kuchnię (wymieniono okładziny podłogowe oraz stolarkę drzwiową, wykonano tynki gładkie oraz modernizacji poddana instalację elektryczną). Podłogi w pokojach, w przedpokoju oraz w kuchni pokryte panelami podłogowymi, w łazience na podłodze terakota. Ściany w łazience w powłokach malarskich oraz częściowo pokryte okładziną z płytek ceramicznych. Biała armatura w łazience typowa. Ściany w kuchni częściowo z okładzin ceramicznych oraz w powłokach malarskich. Ściany w pokojach i przedpokoju pokryte w powłokach malarskich. Stolarka okienna PCV typowa. Drzwi wewnętrzne płycinowe z ozdobnym doświetleniem - typowe. Drzwi zewnętrzne płycinowe pełne - typowe.

 

Instalacje w lokalu: wodna, kanalizacyjna, c.o., gazowa, elektryczna, domofonową – w stanie dobrym. Stan techniczny i standard przedmiotowego lokalu mieszkalnego na dzień oględzin określono jako bardzo dobry.

Wartość szacunkowa ustalona w wycenie 147.000 zł, a dla sprzedaży wymuszonej: 117.600 zł.

[informacje na podstawie operatu szacunkowego rzeczoznawcy Doroty Konar z 15.04.2019 r.]

Anchor 1
blok.jpg
PRZETARG - załączniki

 

Wszelką korespondencję w powyższej sprawie prosimy kierować na adres: Biuro Syndyka ul.Sienkiewicza 25/2, 33-300 Nowy Sącz jak również na skrzynkę poczty elektronicznej:

nowysacz@syndyksprzeda.com

W przypadku pytań i wątpliwości służymy również wyjaśnieniami i pomocą pod nr. telefonu 796862832. 

bottom of page